Telefon: 77 436 38 62 Adres E-mail:

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Wyłącz kontrast

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Drodzy rodzice i uczniowie! W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym Ogólnopolskim Teście Dysleksji!

Test jest dostępny w dniach 5-10 października 2023r. Udział nic nie kosztuje, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wszystkie informacje znajdziesz na: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka zasad pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczeń od razu zobaczy swój rezultat. Będzie nim wyrażone w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję opatrzone komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie należy się obawiać ani wstydzić. U wielu znanych osób stwierdzono to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

- Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają między innymi gorsze rezultaty na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Obraz:

 


Powrót do listy


Ten odnośnik otworzy się w nowym oknie

Czy chcesz przejść do strony: i otworzyć ją w nowym oknie?


Tak przechodzę lub Anuluj i schowaj okno